Kā izvēlēties interjera priekšmetus skandināvu dizaina garāVeidojot interjeru skandināvu stilā, jādomā ne tikai par piemērotu mēbeļu izvēli. Būtisku lomu telpas noskaņas izveidē spēlē arī pareizi piemeklēti interjera priekšmeti. Šoreiz nedaudz vairāk iedziļināsiemies tieši tajā, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties skandināvu interjeram piemērotākos interjera elementus

Jāatgādina, ka skandināvu dizainā mazāk vienmēr ir vairāk. Jāizvēlas kvalitatīvas un vērtīgas lietas, nepieblīvējot telpu, bet radot pareizos akcentus īstajā vietā. Tāpēc arī interjera priekšmeti un to pareiza izvēle ir būtiska, lai skandināvu stilā veidotais interjers būtu ar pabeigtības noskaņu un ieturēts līdz pēdējai detaļai.
 

  • Ilgmūžīgi un kvalitatīvi materiāli
Interjera priekšmeti, kas iederēsies skandināvu dizainā, gan materiālos, gan formās sasaucas ar mēbelēs izmantotajiem motīviem. Tas nozīmē, ka priekšroka tiek dota izturīgiem, kvalitatīviem un dabīgiem materiāliem, kas var būt arī kombinēti. Protams, ka koks ir viens no skandināvu dizaina neatņemamām sastāvdaļām. To veiksmīgi var ienest telpā arī ar interjera elementu palīdzību.

Mēs, Dizainakresli.lv, izmantojot tās pašas tehnoloģijas, ko krēslu, galdu un korpusa mēbeļu ražošanā, radām arī interjera priekšmetus, kas lieliski kombinējami ar visiem citiem mūsu produktiem. Koks un tā labākās īpašības ir tās, kurām uzticamies. Mūsu radītie interjera priekšmeti izstaro koka siltumu, tiem ir koka patīkamā tekstūra, bet finierētais koks dod iespēju radīt gaisīgas un vieglas dizaina formas, kas nepārprotami iederas skandināvu dizainā.

Bet ne tikai koks dabiski “ierakstās” skandināvu stila iedvesmotā interjerā. Tas ir arī stikls visās tā izpausmēs, arī kvalitatīvs metāls, tekstils un dažādas šo materiālu kombinācijas.
 

  • Funkcionāls dizains
Skandināvu dizainā būtiska loma ir katras lietas funkcionalitātei. Arī interjera priekšmeti nav tikai lietas, kas priecē acis. Tās pārsvarā ir funkcionālas lietas, kurām ir viens vai pat vairāki pielietojumi.

Arī Dizainakresli.lv radītie interjera priekšmeti nav tikai glītas no saplākšņa radītas koka formas. Interjera priekšmeti ir radīti ļoti pārdomāti, lai katrs spētu dot telpai kaut ko vairāk par labu izskatu. Piemēram, tas var pēc vajadzības kļūt par sēžamo, par kafijas galdiņu, žurnālu vai vāzes statīvu, malkas turētāju pie kamīna. Tas ir apbrīnojami, cik plašu funkcionalitāti var iegūt, ja savieno īsto materiālu ar pārdomātu dizainu. Tādā veidā mazinās vajadzība iekļaut telpā vēl kādus priekšmetus un pārblīvēt telpu.

Tajā pašā laikā funkcionalitāte nestāv pāri gaumīgam dizainam, tas ieturēts katra līnijā un izliekumā. Jo viena no domām, kas pavada skandināvu dizaina filozofiju, ir — viss, ko saražojam šodien, būs aktuāls un moderns arī rītdien un vēl pēc 100 gadiem. Tur arī slēpjas skandināvu dizaina unikalitāte, tāpēc šis stils ir tik pievilcīgs un ilgmūžīgs.
 

  • Skandināvu dizaina krāsu palete
Krāsu palete, kas raksturīga skandināvu tipa interjerā, vairāk tuvinās zemes un pasteļtoņiem, tie ir piezemēti, gaiši, tomēr nereti tiek izmantoti arī kontrasti — tumšais un gaišais, baltais un melnais. Līdzīgus toņus vēlams meklēt arī interjera elementiem, lai tie organiski papildinātu pārējo interjeru. Tomēr šobrīd skandināvu dizaineri arvien vairāk izmanto arī košas un tīras krāsas, ko kombinē ar gaišām, veidojot gaumīgus kontrastus.

Dizainakresli.lv strādā ar koku, bet koka dabiskais tonis un dažādas tā variācijas lieliski iederas skandināvu dizainam raksturīgajā krāsu gammā. Mūsu klienti paši var izvēlēties, kādu tonējumu piešķirt gan mēbelēm, gan interjera priekšmetiem, ko izgatavojam pēc klienta pasūtījuma.
 

  • Ekspresīva izteiksmes formaVeidojot savā privātajā vai darba telpā skandināvu interjeru, jāatceras, ka ar interjera priekšmetu daudzumu nav vajadzības pārspīlēt. Citreiz telpā pietiks ar vienu vai diviem izteiksmīgiem un perfekti piemeklētiem elementiem, kas pat var kļūt par telpas galveno akcentu. Tādos gadījumos nevajadzētu baidīties no izteiksmīgām un pat ekspresīvām formām un izmēriem, tomēr atceroties par skandināviskajiem toņiem un lakoniskajām formām.

Mēs, Dizainakresli.lv, esam izveidojuši sadarbību ar Latvijā radīto zīmolu “an&angel”, ko radījis dizainers Artis Nīmanis, piedāvājot šī zīmola unikālos un ekspresīvos dizaina traukus, kas, mūsuprāt, lieliski iederas skandināvu interjerā. Šiem traukiem piemīt visas īpašības, ko var vēlēties perfektam interjera elementam skandināvu un minimālisma stilā.

Katrs trauks ir oriģināls savā formā, tas izgatavots no augstvērtīgākā stikla, kristāla un ar nerūsējošā tērauda pārklājumu. Trauki rada vieglu, gaisīgu, pacilājošu, bet tajā pašā laikā arī greznu iespaidu.

Izsmalcinātajiem “an&angel” traukiem ir viss potenciāls kļūt par jūsu viesistabas vai biroja telpas centrālo interjera elementu, kuram vienmēr būs arī praktisks pielietojums.

Ar “an&angel” traukiem tuvāk varat iepazīties:

https://www.dizainakresli.lv/produkti/interjera-prieksmeti/trauki.

Saziņa WhatsApp