Kā izvēlēties pareizo augstumu bāra krēsla augstumu virtuvē?


Mūsdienīgā interjerā virtuve, kas aprīkota ar bāra leti vai tā saucamo “salu”, nav nekāds retums — tas ir gaumīgi un ērti. Tomēr šāda interjera izveidē var nākties sastapties ar zināmiem izaicinājumiem.
Viens no tiem ir bāra krēslu izvēle, kas var būt daudz komplicētāka, nekā standarta krēslu izvēle parastam virtuves galdam.


Bāra krēslu izvēlē jādomā ne tikai par piemērotu dizainu un funkcionalitāti, bet arī krēslu augstumu, jo tieši tas ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas nosaka to, cik ērti būs uz šāda krēsla sēdēt, cik daudz laika tiks šajā vietā pavadīts, vai sēdvietu labprāt izvēlēsies arī bērni  un ciemiņi.
 

1. Bāra krēslu augstums jāsaskaņo ar letes vai galda augstumu — likumsakarība, kas jāievēro vienmēr 

Vispārpieņemtie ergonomikas standarti nosaka, ka attālumam no krēsla sēžamās virsmas līdz galda virsmai jābūt vismaz 25 cm. Bet no sēžamās virsmas līdz kāju atbalsta punktam — 45 cm.
Piemēram:
 
Letes (virsmas) augstums Ieteicamais krēsla augstums no zemes līdz sēžamajai virsmai
90 cm apmēram 65 cm
105–110 cm 73–81cm
112–120 cm 83–91 cm

 
Svarīgi nomērīt precīzu attālumu no grīdas līdz letes virsmai, pie kuras tie atradīsies, tad arī būs pavisam vienkārši aprēķināt, kāds ir optimālais krēsla augstums, lai tas būtu ērts un atbilstu ergonomikas likumiem.

                                                                                 


2. Cik krēslus likt pie letes? 

Arī šis ir aktuāls jautājums visiem, kuri izvēlējušies savā virtuvē bāra leti vai galdu ar paaugstinātu virsmu. 
Šajā gadījumā vairāk nav labāk. Galvenais faktors ir ērtības.
Blakussēdētājiem jājūtas ērti, pietiekami brīvi, lai elkoņi nav jābaksta otram sānos. Baudot maltīti, pietiekami plaša vieta pie letes ir ļoti būtiska. 
Lai šādu komfortu nodrošinātu, no viena krēsla vidus līdz otra krēsla vidum jābūt 66–76 cm attālumam. Tādā veidā var vienkārši izrēķināt, cik krēslus vislabāk likt pie letes. 
Bet vienmēr var iegādāties kādu lieku krēslu, ko izmantot tad, ja mājās ir vairāk cilvēku, ja nav paredzētas pusdienas, bet tikai uzkodas, dzērieni, tad var arī novietot krēslus ciešāk vienu pie otra.

                       

3. Izvēloties neatbilstoša augstuma krēslus, radīsiet daudz neērtību 

Augstuma nozīmi ikdienas komforta nodrošināšanā nevajadzētu uzvert kā nesvarīgu faktoru, ko var atstāt bez pienācīgas ievērības. 

  • Ja tie būs pārāk augsti vai zemi, tad sēdēšana noteikti nebūs komfortabla, var sākt sāpēt mugura, būs jāieņem neērta poza. 
  • Arī kāju novietojums nebūs ērts, kas liks grozīties, meklēt ērtāku pozīciju, radot nemieru un novēršot uzmanību no gardas maltītes un sarunām. 
  • Tas noteikti mazinās vēlmi pavadīt laiku pie bāra letes vai galda. Tās būs neērtības gan viesiem, gan pašiem mājas iemītniekiem. 
       
                      
  • Nepiemērota augstuma bāra krēsli arī var izjaukt interjera harmonisko saspēli, jo šī augstumu nesaderība parasti ir labi pamanāma, kļūstot ne tikai par traucēkli pašu ērtībām, bet arī vizuālu defektu telpas kopējā zīmējumā.
 

4. Domājot par krēslu augstumu, nevajadzētu aizmirst par kvalitāti

Meklējot piemērota augstuma un dizaina bāra krēslus savai virtuvei, vajadzētu paturēt prāta arī kvalitātes faktoru. Skaists un pareiza augstuma krēsls nebūs ilgs prieks, ja ražotājs kvalitātei nebūs veltījis pienācīgu uzmanību. 
Krēsla konstrukcijai jābūt pārdomātai un materiālam augstas kvalitātes, lai tas spētu pilnvērtīgi pildīt savu funkciju — ikdienā nodrošināt ērtu un stabilu sēdvietu. 
Krēsliem virtuvē ir diezgan intensīvs noslogojums, tāpēc izturība ir ļoti būtisks faktors, par kuru domāt, meklējot īstā augstuma un stila bāra krēslu.Dizainakresli.lv mēbeļu klāstā pieejami vairāki bāra krēsli, kuriem tiek izgatavoti gan augstāki, gan zemāki modeļi, lai vēlamo dizainu klients varētu pielāgot savas mājas interjeram un praktiskajām vajadzībām, ko nosaka bāra letes vai galda augstums.
 
Saziņa WhatsApp